Alumni

lorem dolor sit

1999 - 2000

Sheryl Williams (Jamaica), Guoxiao Yao (China), Nicolas Jallade (France), Rudolph Brissett (Jamaica), Tomas Persson (Sweden), Anna Helgesson (Sweden)

lorem dolor sit

2000 - 2001

Csilla Gal (Hungary), Robert Händel (Germany), Evarist Ng'wandu (Tanzania), Martin Petersson (Sweden), Ahmed Sohail (Pakistan), Zsuzsa Szalay (Hungary), Joseph Philip (USA), Christer Olsson (Sweden)

lorem dolor sit

2001 - 2002

Oghuzhan Aygun (Turkey), Frank Fiedler (Germany), Sridhar Gopu (India), Ahmed Asim Khan (Pakistan), Julien Miller (France), Fares Mustafa (Syria), Janne Paavilainen (Finland), Pedro Yribarren (Mexico)

lorem dolor sit

2003 - 2004

First row: Sander, Shyam, Abraham, Adrien, Annett.
Second Row: Balazs, Carlos, Christiaan, Christoph, Daniel.
Third row: Getachew, Hasee, Hikmet, Hongwei.
Fourth row: Istvan, Jassi, Judit, Monday, Naveen.
Last row: Pablo, Pei, Penjani, Ramreddy, Roland.

lorem dolor sit

2004 - 2005

Md. Shamsujjoha (Bangladesh), Cao Yijia (China), Javier Sanchez-Nagore (Mexico), Cheng Nuo (China), Samuel Geto Beyene (Etiopia), Xiong Caicai (China), Jaskirat Singh (India), Kiran Kumar (Nepal), Petra Bayer (Hungary), Ezequiel Suarez Castillo (Mexico), Jean-Louis Bouvier (France), Stefanie Koepsell (Germany), Juliana Vajda (Hungary), Joseph Sugar (Hungary), Balint Nagy (Hungary), Syed Muhammed Ali (Pakistan), Lim Say Yong (Malaysia), Maite Butragueno (Spain), Alexandre Maluf (Brazil), Daniel Barandalla (Spain), Satvasheel (Satya) Powar (India), Hu Jin (China), Alvaro Rodrigo Carreno Plaza (Chile)

lorem dolor sit

2005 - 2006

Victor Maison (Spain), Irati Berruezo (Spain), Kerstin lundvik (Sweden), Laci Csanyi (Hungary), Maen Emos (Palestine), Hatef Madani (Iran), Zhang Feng (China), David Boag (Scotland), Noureddine Gaied (Sweden), Daniel Petö (Hungary), Zoltàn Boèr (Hungary), Sogol Kharrazi (Iran), Tohid Ardeshiri (Iran), Baptiste Lacoste (France), Andreas Giselbrecht (Austria), Anneli Carlqvist (Sweden), Marcello April (Italy), Seth Martin (USA), Simon Geisshuesler (Switzerland), Joytirmoy Roy (India), Philbert Beyanga (Tanzania), Malik Waseem Shahid (Pakistan), Nofel Kalil (Iraq), Motaz Gaili (Sudan), Thorsten Gerberich (Germany), Rüdiger Koch (Germany), Christine Bourguignon (Germany), Devine Atsu (Ethopia)

lorem dolor sit

2006 - 2007

Nicolás Estévez (USA), Baharan Khajehpour (Iran), Prasanná Krishnan (Canada), Seyed Hossein Rezaei), Duarte Aranjo Lopes (Portugal), Victor Pazmino (USA), Marie-Désirée Kroner (Germany), Szabolcs Varga (Hungary), Shao Feng (China), Charles Nwankire), Muhammad Azeem (Pakistan), Ali Kermani (Iran), Jiangxue Chen (China), Tibor Gyarmathy (Hungary), Javier Morrás (Spain), Farhana Khan), Iran), Osama Ayadi (Jordan), Mohammad Ali Joudi (Iran), Ghulam Rasool (Pakistan), Gergely Egetö (Hungary), Asier Insausti Elizondo (Spain), Noureddine Gaied (Sweden)

lorem dolor sit

2007 - 2008

Zubair Anwar (Hungary), Péter Baranyai (Hungary), Cédric Descottes-Genon (France), Saeed Ghazanfari (Iran), Gergö Gyulai (Hungary), Cédric Jacob-Theoleyre (France), Rage Jama (Sweden), Ma Jiya (Chian), Kornél Kovács (Hungary), Sagar Nallani (India), Sandhi Prashant Kumar (India), Gang Qin (China), Mathieu Raye (France), Ting Wang (China), Kuang Myat Win (Burma), Bin Yang (China), Sayed Fathi

lorem dolor sit

2008 - 2009

Meryam Daryagebi (Iran), Bakhram Gaynullin (Uzbekistan), Paul Hattle (Austria), Rebucini Romain (France), Riley Evan (USA), Saifullah Kahn (Pakistan), Serasset Marion (France), Maria Wadström (Sweden (Wang Chong (China), GuanDong Wang (China), Vibert Amandine (France), Ya Stephane Ndxoy (France), Yao Zhenua (China), Yohannes Daniel (Ethiopia), Zhang Baoxin (China), Zhang Xiaxue (China), Zhao Nan (China), Araz Cagaty (Turkey), Froment Thomas (France), Deme Fatimata (France), Mohammad Abdul Hamid (Bangladesh)

lorem dolor sit

2009 - 2010

Jeon Ji-Hong (Rep. of Korea), Toure Maelenn-Kegni (France), Kouvelakis Fotis (Greece), Khezri Mehran (Iran), Espargilliere Harold (France), Chheda Ketan (India), Xu Qiang (China), Lebreton Matthieu (France), Yeh Nicholas (USA), Augé Anthony (France), Bamshad Mehrdad (USA), Raikidou Evangelia (Greece), Yin Zhigang (China), Larson Jay (USA), Wang Hao (China), Karampagias Sotiris (Greece), Valieva Inna (Russia), Zhang Shengcheng (China), Helmke Annabell (Germany), Baral Saroj (Nepal), Liu Zhen (China), Golzadeh Morteza (Iran), Nur Ihtiar (Indonesia), Ahmed Rizwan (Bangladesh), Zhang Hao (China), Cantos-Soto Maria Elena (Spain), Shu Guanqun (Brian) (China), Telila Bezawit Jemberu (Ethiopia), Er Xinrong (Joyce) (Singapore), Thery Clément (France), Sheikhi Narani Mohammad (Iran), Battikh Michel (Syria), Matteudi Maud (France), Janssen Erik (Canada), Allow Ghassan (Palestine)

lorem dolor sit

2010 - 2011

lorem dolor sit

2011 - 2012

Ábrahám Hérincs, András Joubert, Burak Bugdayci, Christoph Dilger, Emmanouil Psimopoulos, Georges Reda Lotfy Kamel, Helfried Mährenbach, Jeffrey Webber, Juliane Friedemann, Justina Talackaite, Klaus Maurer, Loick Bruand, Lucas Deligeon, Manuel Melo, Marco Hernandez Velasco, Nicolas Perez De La Mora, Peng Liu, Petr Beránek, Phillip Auer Johannes, Pierre-Yves Faus, Sylvain Josserand, Tomas Simonavicius, Yiwen Wang

lorem dolor sit

2012 - 2013

Front row: Pardis Shariatzade (Iran), Agathe Belot (France), Evan Justin (Indonesia), Amandine Rue (France), Jose Cordoba Candela (Spain), Brice Brancaz (France), Danela Jacob (Germany), Parham Ahmadi Moghadam (Iran), Terrence Haynes (Bahamas)
Middle row: Daniel Funk (Germany), Saeed Khan (Pakistan), Maria Gasti (Greece), Jean-Christophe Szwed (France), Nima Valizadeh (Iran)
Back row: Anthoni Estensen Erland (Norway), Manuel Melo, Antoine Daussy Bazeille (France), Matthias Knott (Germany), Dominik Schieder (Germany), Konstantin Ditz (Germany), Florian Masiero (France), Daniel Kurfess (Germany), Romain Hubert (France), Antoine Rimboud (France), Abilash Plammoottil (Italy), Jens Kinne (Germany), Thomas Schnabel (Austria), Prof. Thomas Walter (Germany), Peter Krawczynski (Germany), Jihad Haddi (France)
Missing: Mohammad Khajehaligani, Stefan Kuchler (Germany), Jon Ucin (Spain), Atte Alander (Finland), Florian Goffart (France), Jocelyn Peyrot (France), Filippo Bandini (Italy)

lorem dolor sit

2013 - 2014

Adrien Montcoudiol (France), Alejandro Rodríguez (Venezuela), Alessandro Leonori Cecina (Italy), Alex Thévenin (France), Andreas Burger (Germany), Andreas Wagner (Germany), Anees Ahamed (India), Arash Ghaghazanian (Iran), Arthur Cellié (France), Assem AbdelRahman (Egypt), Axel Alvarado (Mexico), Bruno Troitiño Malavasi (Argentina), Claire Gravouil (France), Claudia Schwarz (Germany), Christian Orner (Germany), Daniel Hinze (Germany), Fabien Desvignes (France), Falko Ebe (Germany), Florent Laporte (France), Florian Ermer (Germany), Hasan Khan (Pakistan), Hendrik Schaller (Germany), Henry Taubert (Germany), Jarkko Nikkarikoski (Finland), Jochen Miller (Germany), Kerstin Marzinzig (Germany), Konstantinos Rizos (Greece), Marco Musu (Italy), Marcos Morales Pallares (Spain), Marie Boehm (France), Markus Maier (Germany), Mathieu Delechenault (France), Mehdi Alavi (Iran), Mersiha Grudic (Germany), Muthalagappan Narayanan (India), Nabil Kontar (Lebanon), Narasimman Sami (India), Nicola Pibi (Italy), Njoroge Muchoki (Kenya), Philipp Ruthardt (Germany), Philipp Weiss (Germany), Ralf Kiebling (Germany), Ralf Ostertag (Germany), Renaud Baranger (France), Sathish Kumar (India), Sirajuddin Mohammed (India), Tero Mononen (Finland), Valentin Mison (France), Valtteri Laitila (Finland), Yasser Abdalrazig (Sudan)

lorem dolor sit

2014 - 2015 (First Year)

lorem dolor sit

2014 - 2015 (Second Year)

Marcos Morales Pallarés (Spain), Bruno Matías Troitiño Malavasi (Argentina), Alejandro Rodríguez (Venezuela), Parham Ahmadi (Iran), Muthalagappan Narayanan (India), Oleksii Balov (Ukraine)

lorem dolor sit

2015 - 2016 (First Year)

Contact Us

  • Högskolan Dalarna. 79122 Falun. SWEDEN
  • tel +46 23 77 8711 -- fax +46 23 77 8701
  • info@eses.org
  • Find on Map